Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Csatlós Hanna
Szerzőnk

Csatlós Hanna

Csatlós Hanna Kult

Egy normális európai városnak kell, hogy legyen egy ilyen energiájú Őrült Nők Ketrece-előadása

Miközben az Átrium társulata évek óta az állami kivéreztetés elhúzódó kínjait éli, addig zászlóshajója, Az Őrült Nők Ketrece a budapesti színházi élet kultikus, megkerülhetetlen előadásává szilárdult. A független színházi darab egy évtizede fut töretlen sikerrel, folyamatos telt házzal úgy, hogy éppen arról szól, ami ellen a hivatalos, kormányzati narratíva nagy erőkkel tiltakozik: a család az család akkor is, ha azt egy meleg pár alkotja. Alföldi Róbert rendezővel, Stohl András és Hevér Gábor színészekkel, és a férfiakat tűsarkúban táncolni megtanító Gergye Krisztián koreográfussal fejtettük meg a most 10 éves darab népszerűségének titkát.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

„Elkövettem egy hibát: lemondtam a saját erőforrásaimról” – négy fontos tanulság a rák megelőzéséről 

Lesújtó eredményre jutott egy magyarországi kutatás, amely szerint a lakosság fele egyáltalán nem törődik azzal, hogy a rák kockázatát rendszeres szűrővizsgálatokkal mérsékelje, holott ez lenne az egyik leghatékonyabb módja a megelőzésnek. Valójában csak néhány területen kellene sokkal fegyelmezettebbnek lennünk ahhoz, hogy jó eséllyel elébe tudjunk menni a daganatoknak, valamiért mégsem vagyunk ennyire összeszedettek.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Mielőtt feltöltesz magadról egy fotót a netre, egy pillanatra gondolj arra: az arcod egy pornóvideóban köszönhet vissza

Beszélünk róla, de talán még mindig nem eleget. A mesterséges intelligencia korában a deepfake-képek és -videók több mint 90 százaléka pornótartalom, szereplőik túlnyomórészt pedig olyan nők és lányok, akiket nem kérdeztek meg arról, akarják-e, hogy az arcuk egy pornófelvételen szerepeljen. Az RTL+-on most bemutatott Egy másik test című dokumentumfilmet a saját jól felfogott érdekünk végignézni.

Csatlós Hanna hvg360

„Az a meglepő, hogy egyáltalán használ egy antibiotikum” – magyar tudósok üzentek hadat a szuperbaktériumoknak

A baktériumok brutális túlélőgépezetek, esélyeiket pedig csak javítja a túlzott vagy helytelen antibiotikum-használat. Jelenleg az egyik legfenyegetőbb probléma, hogy azokra a gyógyszeres terápiákra, amelyek eddig használtak, ellenállókká válnak a baktériumok. Ha nem rukkolunk elő sürgősen valami megoldással, könnyen a penicillin feltalálása előtti időkben találhatjuk magunkat, vagyis egy banális betegségbe is belehalhatunk. Pál Csaba biológus szerint azonban vannak reménykeltő kutatási eredmények.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Rihanna, Billie Eilish, Björk – nők, akik visszanyerték a kontrollt a saját testük felett 

A Dívák & Ikonok tárlat a Magyar Zene Háza második nagy időszaki kiállítása, amelynek oroszlánrésze egyenesen Londonból érkezett, a Victoria and Albert Museumból, és olyan előadók emblematikus fellépőruháit láthatjuk kiállítva, akiknek a társadalmi hatása óriási és vitathatatlan. A kiállítást viszont legfőképp annak ajánljuk, aki elérzékenyül Lady Gaga Golden Globe-os nagyestélyije, esetleg Freddie Mercury jelmeze láttán.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Váratlan izgalmakat rejt a Budaörsi úti “kísértettorony” 

13 emelet és 56 méter magasan emelkedik ki a Budaörsi út szmogfelhőjéből az autópályabevezető mentén egy használaton kívülinek látszó, koszos, szürkés-barna épület. Mint egy rosszkedvű kapuőr, szinte rámordul a nyugati irányból Budapestre érkezőre: mi keresnivalód van neked itt? Ez lenne az MTA Kutatóház, amelyet valaha a tudomány fellegvárának szántak. Ma már csak árnyéka önmagának. De talán sokaknak hihetetlenül hangzik, még ez az épület is megkedvelhető, ha tudjuk, mit kell benne keresni.

Csatlós Hanna Kult

„Kértük tőle, hogy írja le, miként épül le a teste” – az idővel versenyt futva készül Karsai Dániel színdarabja

Júniusban mutatják be a gyógyíthatatlan ALS-betegségben szenvedő Karsai Dániel életén alapuló drámát, amelyet részben maga az alkotmányjogász ír. Szerzőtársai, Szenteczki Zita és Bíró Bence versenyt futnak az idővel, hogy a darab elkészültében Karsai minél tovább részt tudjon vállalni. Az Egy tökéletes nap nemcsak a fizikai leépülés tragédiája lesz, de megmutatja majd azt is, honnan lehet a legrosszabb pillanatokban is erőt meríteni.  

Csatlós Hanna hvg360

Bardóczi Sándor: "Csodálkozunk, hogy a fák meg akarnak dögleni"

Kellemetlen meglepetés volt, hogy milyen borzasztó állapotban vannak a közterületi fáink, mondta a HVG-nek adott interjúban Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze. A fák 80 százaléka valamilyen betegséggel küzd, jellemzően a közterület felelőtlen használata miatt. De mit lehet tenni? Bardóczi Sándort új zöldfelületek kialakításáról, Rákosrendező zöldpotenciáljáról és a Városliget felemás rehabilitációjáról is kérdeztük.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Mire tanít egy olyan ország, ami nem is annyira boldog, mint amilyennek mondja magát? 

A távoli és misztikus Bhután alkotmányos monarchia, és egyben a Bruttó Nemzeti Boldogság országa. Zurbó Dorottya és a bhutáni származású rendező, Arun Bhattarai A boldogság ügynöke című dokumentumfilmjükben fantasztikusan nagy munkával ennek a jól csengő állami koncepciónak a mélyére ásnak, hogy a végén kiderüljön, honnan is ered a bhutániak derűje, borúja.  

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Pauli Zoltán a palkonyai kisboltügyről: Egy parizert és kenyeret áruló, retró falusi közért már nem fenntartható

Nagy port kavart a Momentum vasárnapi videója, mely szerint Pauli Zoltán séf, gasztrovállalkozó, az énekes Tóth Vera férje olyan kisboltot nyitott 39 millió forintos állami támogatással a párszáz lelkes Palkonyán, amely prémium termékeket kínál a helyiek számára valóban szükséges, napi fogyasztási cikkek helyett. Szarvasgomba van, parizer nincs – hangzott az ítélet, ám Pauli szerint a Momentum állításai “szemen szedett hazugságok”, a palkonyaiak előszeretettel vásárolnak az ő üzletében is. A vállalkozó lapunknak mondta el az ő verzióját.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Nem a fiktív szál a baj a Petőfi-filmmel, hanem hogy az egész úgy, ahogy van, megtévesztő

Sem a nők részvétele a forradalomban, sem a nyelvkérdés, mint a filmben központinak ábrázolt probléma, sem az a politikai légkör, amit felvázol a Most vagy soha!, nem úgy van bemutatva Rákay Philip kalandfilmjében, ahogy az a valóságban volt. A hétmilliárdos alkotás valamiért éppen arról feledkezik meg, amiért a márciusi ifjak valójában harcoltak. Interjú Szendrey Júlia kutatójával, Gyimesi Emese történésszel.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Pazar panoráma, nagy ambíciók és Mol-kút hangulat a büfében – bejártuk a Corvinus új campusát

A besúgó című sorozat egykori forgatási helyszínén, a Corvinus új campusán a többi között tetőterasz, professzori apartmanok, modern oktatási termek és amerikai konyhás kollégiumi szobák is helyet kaptak. Igaz, utóbbiak nem olcsók, és míg a Mol-kutakról ismert Fresh Corner kávézók egyetemi verziója bárki számára elérhető, addig pont az épület, a Gellért Campus legjobb részét nem igazán használhatják a kívülről érkezők.

1 2 3 4 5 6 7
10